Naša filozofia

Včelárenie nie je len hobby. Je to životný štýl, kedy sa priblížite k prírode. Začnete chápať striedanie ročných období, ale hlavne si začnete vážiť to čo tu ešte máme zachované v prírode. Včela sa stane vašim celoročným, ale aj celoživotným spoločníkom.

Táto filozofia aj nás úplne pohltila, a pretože chceme mať kvalitu a čistotu produktov našich včiel, prikladáme veľku vážnosť starostlivosti o včely a celému spôsobu spracovania medu, vosku a propolisu. Technológia včelárenia je nízkonástavkovom systéme spojená s odchovom vlasných matiek línie Singer. Presadzujme prirodzené metódy liečenia včiel, včely sú umiestnené mimo letového dosahu pestovaných poľnohospodárskych plodín v lesných porastoch Levočských vrchov (726 m.n.m.)  a  lesoch Tatranského národného parku (900 m.n.m.). Na týchto územiach príroda pre včely poskytuje množstvo nektáru a peľu z lesných lúk, kvetov, kríkov a stromov.  Celý proces spracovania medu prebieha v nerezovom medomete (zariadenie na vyberanie medu z plástov pri medobraní), pri zachovaní kvality medu – viď potvrdenie o Značke Slovenský med.

Päť rokov po smrti poslednej včely zahynie aj naša planéta”

– Albert Eistein

Včela je citlivý tvor, ktorý reaguje na chemické znečistenie životného prostredia. Preto ak chceme zachovať prírodu pre budúce generácie, je našou povinnosťou robiť tak, aby včely prežili!

Naše ocenenia